לא כדאי לפספס
האם לאכול פיצה יכול לסייע לך לעשות דיאטה מהירה ?

האם לאכול פיצה יכול לסייע לך לעשות דיאטה מהירה ?

לזלול כדי לרדת מהר במשקל ?

אני יודע שזה מוזר לך , אבל לקחת חופש של 1-2 ימים מהדיאטה שלך  ולאכול מה שבא לך  יכול לעזור לך לרדת במשקל ולשרוף שומן במהירות בלתי נתפסת.

רגע לפני שהחלטת להרים גבה ולנטוש את העמוד, תני לי להסביר את ההיגיון מאחורי האמרה הזו.

ברוב הדיאטות המהירות שאנחנו מבצעים סדר הפעולות לירידה במשקל הוא מאוד פשוט ( אבל לא בהכרח אפקטיבי, בריא ונכון):

אנחנו אוכלים פחות קלוריות ומתחילים לרדת במשקל. בשלב מסוים המשקל מספיק לרדת מהר ואז אנחנו מחליטים לצמצמם עוד ועוד את כמות הקלוריות וכך שוב ושוב עד שאנחנו מגיעים למצב שהמשקל לא זז.בשלב זה אנחנו מנסים בכל הכוח לרדת במשקל, מגיעים כמעט להרעבה,עושים שעות של אימוני כושר, אבל כלום לא זז. לאחר מכן מגיע שלב הייאוש ואנחנו חוזרים לאכול בכמויות הרגילות שאכלנו לפני תחילת הדיאטה. הבעיה היא שבשלב זה קצב חילוף החומרים שלנו כבר ירד והתוצאה היא שאנחנו מתחילים לאכול ולהשמין.

כיצד לזלול ולא להשמין?

כיצד לזלול ולא להשמין?

 

למה זה קורה ?

הגוף שלנו "התרגל" לחיות על כמות קלוריות קטנה ולכן בלוטת התריס שלנו שאחראית (בין יתר התפקידים שלה) על חילוף החומרים מאטה את תפקודה. ככל שנאכל פחות קלוריות כך קצב חילוף החומרים שלנו ירד והתוצאה היא שנחזור לאכול רגיל פשוט נשמין.

אז איך יורדים במשקל במהירות בלי לפגוע בחילוף החומרים ?

אם עדין החלטת להיות איתי אז אני מניח שהבנת את ההיגיון שאם אני אוכל הרבה אז קצב חילוף החומרים עולה. הבעיה היא שאכילה בכמות גדולה אולי תעלה את קצב חילוף החומרים שלך אבל לא בהכרח תסייע לך לרדת במשקל. קצב חילוף חומרים מהיר אומר שהגוף שלך זקוק ליותר קלוריות ביום כדי להתקיים אבל אין זה אומר שבגלל שקצב  חילוף החומרים שלך מהיר אז  בהכרח  נצליח לרדת במשקל. יותר נכון להגיד שקצב חילוף חומרים מהיר יסייע למי שמצמצם קלוריות לרדת מהר יותר במשקל.

יש כאן למעשה סתירה: מצד אחד כדי לרדת במשקל מהר צריך לצמצם את כמות הקלוריות שאנחנו אוכלים אבל מצד שני צמצום בצריכת הקלוריות מוביל לפגיעה בחילוף החומרים ולהשמנה לטווח הרחוק.

"נכון להגיד שקצב חילוף חומרים מהיר יסייע למי שמצמצם קלוריות לרדת מהר יותר במשקל."

"נכון להגיד שקצב חילוף חומרים מהיר יסייע למי שמצמצם קלוריות לרדת מהר יותר במשקל."

 אז מה עושים?

פשוט מאוד דואגים במהלך הדיאטה שלך לשלב יום או אפילו יומיים שבהם אנחנו אוכלים יותר קלוריות ממה שהגוף שלנו זקוק. כן הבנת אותי נכון לאכול יותר קלוריות ממה שהגוף שלך דורש יסייע לך לשרוף שומן.

היתרון הוא כפול:

גם אפקט פסיכולוגי שמאפשר לך להתמיד בדיאטה שלך אודות לימים שבהם את זוללת ומשלבת מזונות שאת אוהבת והן יתרון פיזיולוגי: אנחנו דואגים באמצעות ימי הזלילה הללו להעלות את קצב חילוף החומרים לאחר מספר ימים שבהם היינו בגרעון קלורי.

 

חץ

מה שאת יכולה עוד לעשות כדי לרדת במשקל מהר זה לנסות את השיטה הזו שתסייע לך לשרוף

שומן ב-5 ימים- לחצי כאן וזה שלך !

*גם אני שונא ספאם, בכל רגע שתרצי תוכלי לצאת מרשימת הדיוור.

סגור לתגובות.

Scroll To Top